This sleek dining table is part of the Carrocel Custom collection. It has a rift walnut top positioned on a pair of handmade stainless-steel bases, with a hand-rubbed natural grey finish on the legs and tabletop. An interesting piece perfect for an edgy dining room.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Made to order, new |
| Materials: | Walnut, Stainless Steel |
| Height: | 29.75 in. (75.57 cm) |
| Width: | 143 in. (363.22 cm) |
| Depth: | 54 in. (137.16 cm) |
| Condition: | Made to order, new |
| Customizable: | Yes |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















